NAŠI PSI

 

FENY

Meredith Nathaly
"Mery"
Meredith Leawrey
Nathaly Leawrey

PSI

Geronimo Casey
"Nimo"
Geronimo
Leawrey
"Justy"
Just a Boy
Leawrey
Kendy Tim Indy
"Kendy"
Keen Competition
Leawrey
"Tim"
Lost In time
Leawrey
"Indy"
Last in the Night
Leawrey

VETERÁNKY

Ticket to Ride Lady Isi Bella Eve
"Peggy"
Ticket to Ride
"Cherryl"
Cherryl Leawrey
"Isi"
Isolda Leawrey
"Bella"
Beltane Witch
des Beldones
"Eve"
Evanescent Love
Leawrey

R.I.P.
Celé své srdce a lásku dali nám, prožili vedle nás celý svůj život.
Když přišel jejich čas byli jsme my zase s nimi.
Ikdyž dnes tu s námi již nejsou, žijí v našich vzpomínkách.
Naši kamarádi a přátelé - collie.

Orys Smokey Ted Casey Eti Janny
"Ori"
Kiss Orangese
aus dem Hexenhause
"Smokey"
Old Smokey
des Beldones
"Ted"
Becomes To You
Leawrey
"Casey"
Iridescent
Designed For Solreven
"Etinka"
Belle Etoile D´Or
De Cabrenysset
"Janny"
Blessed Jane
Leawrey
Verunka Lady Sonata
Very of Vim
ze Zlaté Jalny
"Lady"
Fantastic Lady
vom Paradise
"Sonáta"
Sonata Jubilee
ze Zlaté Jalny

V současné době žije v naší rodině sedm collií.

PROČ COLLIE?

Jako malá jsem vyrůstala na vesnici mezi loveckými psy-ohaři každý druhý muž tady byl myslivec a tak jich v té době bylo dost.Pak tu ještě byli ,,pejskaři" kynologové většinou s německými ovčaky.Všichni tito temperamentní psy byli vždy na vodítku a mezi nimi klidně a na volno se starší dámou chodila collie.Dnes uz nevím zda to byla fena nebo pes, vim jen, že byla zlatá, hezká a důstojná.A tak když jsem začala uvažovat o psu pro sebe, diky své vzpomínce a vyprávění kamaráda o collii se kterou vyrůstal a návštěvě výstavy jsem se rozhodla pro collii, krásnou,elegantní a důstojnou.

První sice nebyla zlatá,ale po prvním trikolorovy přišel druhý a po něm konečně zlatá fenka a další.A tak coliim zůstávám věrná, ale na výstavě se občas jdu podívat na ohaře tak temperamentní. Jenze ti potřebují k životu víc než ja jim mohu nabídnout.Mě povahou a temperamentem vyhovují collie a doufám,že já i jim.

První collie k nám přišla v roce 1978, tricolorní pes Pilon Danilo Bohemia - Ron, po něm přišel opět tricolor Ellas Renyvon-Lasik, Cherry Jolanská zahrada také tricolor (po tehdy velice úspěšném psu Schwarzer Husar vom Paradies), se kterým již začínala chodit na výstavy.

Založením chovné stanice jsem si pořídila první zlatou fenu Very of Vim ze Zlaté Jalny, která přes výborné výstavní výsledky nemá potomky. V roce 1997 jsem importovala zlatého psa Kiss Orankese aus dem Hexenhaus, kterého pro vadu zubu nevyužívám v chovu a zůstává jen rodinným mazlem. Další zlatá fena Sonata Jubilee ze Zlaté Jalny účastnící současně výstav s výbornými výsledky je nadějí pro chov. A součastně s ní soutěží i zlatá Fantastic Lady vom Paradies, která se jí ve výsledkách výstav vyrovná. Naší malou smečku rozšířil syn Sonáty, Becomes To You, který se začíná účastnit výstav.

Na jaře roku 2006 se naše smečka rozšířila o malou francouzku Beltaine Witch des Beldones a v létě za ní přijel na roční pracovní dovolounou do Čech její strejda Old Smokey des Beldones.

7. Prosince se Janny narodilo sedm štěňat a jedno z nich, Evanescent Love zůstalo v naší rodině.

V Září přibyla do naší chovné stanice další francouska. Již rok a půl stará fena Belle Etoile D´Or De Cabrenysset - Etinka. Krátce za ní přijel i malinký holanďan Iridescent Designed For Solreven - Casey, kterého máme ve spolumajitelství chovatelských stanic Iridescent Collies a Ever After.